Прозорість та інформаційна відкритість

Яшна Тетяна Анатоліївна,

Печена Світлана Олексіївна,

Школярова Валентина Леонідівна

У 1912 році була заснована восьмирічна Школа № 6, як середня школа функціонувала з  1988 року, проєктна потужність 1080 учнів.

Ліцей № 6 міста Новомосковська -  центральний заклад освіти міста, осередок інтелектуального та  творчого  зростання дитячої особистості.

Заклад долучився до роботи над науково-методичним проєктом «Педагогічні стратегії розвитку самоефективної особистості в освітньому просторі нової української школи та розвитку креативності учасників освітнього процесу» і розв’язує такі завдання:

• Розробка чіткої системи роботи щодо підвищення фахового та методичного рівня педагогічних кадрів, підготовка їх до роботи в сучасних умовах модернізації структури та змісту освіти в Україні;

• Розробка рекомендацій, спрямованих на самоосвіту, створення можливостей для особистісного та професійного зростання педагогічних працівників у процесі роботи над науково-методичним проєктом;

• Накопичення, апробація, пропаганда та впровадження в практику перспективного педагогічного досвіду вчителів-новаторів;

• Впровадження в освітній процес інноваційних методик і технологій, трансформування наукових ідей у практику діяльності закладу освіти.

У Ліцеї обладнано 3 комп'ютерних класи, забезпечено доступ до мережі інтернету, в наявності 2 інтерактивні дошки, 3 мультимедійні проєктори, STEM-лабораторія з біології.

Проводиться активна робота по впровадженню ІКТ технологій в освітній процес.

В закладі діє кабінетна система, функціонують 2 кабінети фізики, 1 хімії, 1 біології, 1 «Захисту України»,  2 спортивних зали, 1 майстерня, бібліотека. На час карантинних заходів діяльність кабінетної системи обмежена.

На базі Ліцею діє широка мережа гуртків, спортивних секцій. Команди ліцею - переможці багатьох міських та обласних  спортивних змагань.

У педагогічному колективі працюють 66 викладачі, з них: 35 працівників мають кваліфікаційну категорію "спеціалістт вищої категорії", 7 - "спеціаліст першої категорії", 6 - "спеціаліст другої категорії", 11 - "спеціаліст",  без категорії - 7 працівників. Серед педагогічних працівників 11 мають педагогічне звання "учитель-методист", 17 - "старший учитель".

Випускники закладу підготовлені до самостійного прийняття рішень щодо напряму і форм власного становлення через професійне самовизначення, реалізацію особистих здібностей. Випускники закладу успішно складають вступні іспити до вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації. Багато з них  досягли значних успіхів у галузях науки, техніки, економіки, медицини, педагогіки, мистецтва,спорті; навчаються або працюють за кордоном. Усі вони зберігають у душі імена улюблених вчителів, їх мудрі поради, звуки шкільного дзвоника, свої перші перемоги і досягнення.

За результатами ЗНО-2021 заклад посів 54 місце в рейтингу 515 закладів освіти області (3 місце рейтингу закладів освіти міста вже декілька років поспіль).

Учні закладу, підтримуючи вогник інтелекту та творчості, за останні три роки здобули багато призових місць у міських олімпіадах, обласних. Учні закладу є призерами міських та зональних  спортивних змагань, традиційно стають переможцями обласного етапу фольклорно-етнографічної експедиції «Звичаї, обряди, традиції рідного краю» у номінації «кращий навчальний заклад», міських змаганнях «Що? Де? Коли», «Молодь за здоров’я», у творчих конкурсах з української мови імені П.Яцика, літературно-творчому конкурсі імені Т.Шевченка, конкурсі учнівської творчості «Об`єднаймося ж, брати мої», «Собори наших душ», «Люби і знай свій край», «Найкращий читач», художньої самодіяльності, що сприяє розвитку навчальної мотивації, пізнавального інтересу до вивчення предмету та сприяє реалізації природних здібностей, розкриттю власного потенціалу, професійному самовизначенню дитини.

Велику увагу в закладі приділяють патріотичному вихованню, вихованню особистості з активною громадянською позицією.