День пам'яті

8 трав. 2019
«Ми свято шануємо пам'ять усіх, Хто власним життям нашу юність зберіг, Хто впав за свободу у грізну годину, За землю священну, за Україну!»

8 травня учні початкової школи вшанували пам'ять тих, хто боронив нашу країну від ворога в 1941- 1945 роках, хто тяжко працював для Перемоги над ворогом, хто поліг у боях з ворожими військами.

На війні поряд з дорослими страждали діти. Вони зі зброєю в руках героїчно захищали свої домівки, рідну землю, допомагали в госпіталях доглядати за пораненими, виготовляли снаряди, збирали гвинтівки, автомати, вирощували врожаї, щоб прогодувати армію і країну. Тисячі залишились сиротами, багато стали « синами полків». Діти  були маленькими героями великої війни. Вони отримували на рівні з дорослими бойові ордени та медалі , багато хто – посмертно. Про це свідчать пам’ятники  дітям війни.

Про ці та інші факти дізналися учні із спогадів ветеранів, кінохроніки тих років, та художньої літератури, що була їм надана на бібліотечному  заході на тему « На війні маленьких не буває».

Школярі також зацікавились виставкою книг про дітей – героїв війни.