Поети дітям

11 груд. 2018
«Як білих журавлів, як первоцвіт ранковий, Як як старовинний спів – плекайте рідне слово», під таким гаслом проведено виховні години до дня Писемності та рідної мови в 2-х класах (вчителі Щека Н. М., Балашова І. Л., Тронник Г. І., бібліотекар Тиховська Л. І.).

У листопаді завмирає в передчутті  зими природа, опадає листя з дерев, настають холоди, але в наших затишних класах, де завжди гамірно і весело, сьогодні було святково, піднесено, бо ми відзначали день Писемності та рідної мови, говорили про поетів, письменників, які прославили рідну мову.

Учні познайомились із творчістю українського письменника, перекладача, поета-гумориста Грицька Бойка; творчістю Платона Воронька, яки має найвищі державні нагороди в галузі літератури. Діти з задоволенням читали виразно улюблені твори поетів, співали пісеньки, переглядали відео про поетів, дізнавались про їхній життевий шлях.

Немажє, напевне, в Україні дитини, яка б не знала творів Н. Л. Забіли. Вони перекладені багатьма мовами світу та виходять багатомільйонними накладамию. Учні дізнались ще й той факт, що ій першій серед усіх письменників України була присуджена премія ім. Л. Українки, якою нагорджують за видатні досягнення в літературі для дітей. Її творчість збагатила нашу мову. Заходи завершилися на позитивній ноті виконанням деяких пісеньогк Г. Бойка, яких він написав більше чотирьохсот.

Звичайно, після цього виховного заходу цікавість та інтерес до творчості згаданих поетів збільшилась. Учні частіше звертаються до їхніх творів.

Вчитель початкової школи Щека Н. М.

(за участі Тиховської Л. І., Школярової В. Л., Куліченка В. В, Мартиновової  О. В.)