Мовознавчий турнір в шкільній бібліотеці (до Дня рідної мови)

21 лют. 2018
21 лютого Україна з усім світом відзначає День рідної мови. У світі є близько семи тисяч мов. І кожна особлива по-своєму. Мова – це не тільки слова: в ній душа народу, код нації, дух та безсмертя. Вчити і знати чужі мови – корисно й добре. Та, перш за все, треба знати рідну, любити й берегти її. Адже рідна мова, як і рідна земля, найкраща.

19 лютого до святково прикрашеної читальної зали шкільної бібліотеки СЗШ №6  завітали учні 8 класів (вчитель української мови та літератури Панкратова О.І.) та взяли активну участь у мовознавчому турнірі.

Завідуюча шкільною бібліотекою Людмила Карпенко познайомила учасників конкурсу з цікавинками про українську мову, звернула увагу конкурсантів на книжкову виставку літератури «О мово моя! Душа голосна України!», презентувала журнали для допитливих учнів: «Барвінок», «Я вивчаю українську», «Світ дитини», «Веселочка».

Мовознавці завзято виконували творчі завдання: складали найдовше слово, редагували тексти, відшукували помилки, утворювали нові слова, розгадували ребуси та головоломки, розкривали таємницю «Чарівної скриньки», працювали із словниками та довідниками, були перекладачами іноземних мов. Шкільна бібліотека СЗШ №6 має гарний, змістовний фонд довідкової літератури – це різноманітні енциклопедії, словники, довідники. Щирими читачами бібліотеки подаровані такі словники як: Словник староукраїнської мови XIV-XVст. у 2 томах, Словник української мови (за упорядкуванням Бориса Грінченка) 1909 року видання.

Ведуча заходу Людмила Карпенко закликала учнів плекати рідну мову, нещадно виполювати бур’ян безграмотності та суржику, а найголовніше – любити рідну мову. Конкурсанти поповнили свої знання, отримали практичні навички, задоволення та творче натхнення. Творча атмосфера, дружня підтримка, інтелектуальний дух та лірична атмосфера панували в цей день в стінах бібліотеки. Крізь весь захід червоною ниткою проходила думка про неповторність, чарівність рідної мови, відповідальність за її збереження. Команди 8 кл. насолодились участю та отриманою перемогою в конкурсі. Всі отримали почесні грамоти, невеличкі подарунки від шкільної бібліотеки.